...

Сім кроків до схуднення за тиждень: поради нутриціолога

Здорове тіло та приваблива фізична форма стали метою багатьох людей, тож похудання є однією з найпопулярніших цілей. Проте, багато людей натрапляють на труднощі в досягненні цієї мети. У цій статті нутриціолог Ольга Степанова пропонує сім перших кроків, які допоможуть вам розпочати свій шлях до здорової та привабливої фігури. Будемо об’єктивними: неможливо серйозно скинути вагу за тиждень. Але правильний початок дозволить досягти результату швидше.

нутриціолог Ольга Степанова

Поставте реалістичну мету

Перед тим, як почати процес схуднення, важливо встановити досяжну ціль. Зверніться до професійного нутриціолога, щоб визначити ідеальну вагу для вас, враховуючи ваші індивідуальні особливості та стан здоров’я. Розробіть план дій, спрямований на досягнення цієї мети. Це набагато ефективніше, ніж встановлювати для себе захмарну «планку» та впадати у депресію через недосяжність цієї мети.

Змініть харчові звички

Погана новина: якщо ви їсте нерегулярно, наїдаєтесь на ніч, а найкращим обідом вважаєте бургер чи хот-дог, навряд чи у вас вийде зменшити вагу. Тож дуже важливо налагодити збалансований раціон, який складається зі свіжих фруктів, овочів, цільнозернових продуктів та харчових білків. Це, до речі, є основою успішного схуднення.

Водночас уникайте шкідливих продуктів, які містять велику кількість цукру, жирів та штучних добавок. Мова йде про різноманітні снеки, солодощі, газовані напої, випічку, фастфуд.

Нутриціолог допоможе вам скласти ідеальний раціон, який включатиме смачні для вас продукти та забезпечуватиме організм необхідними корисними речовинами. Так перехід на нове меню стане менш стресовим.

поради нутриціолога про правильне харчування

Будьте активними

Проста формула: калорії, які отримав ваш організм, мають бути витрачені. Бо всі залишки будуть відправлені «на створення запасів» — тобто, для формування жирового прошарку. Сидяча робота, розумова праця, переміщення автомобілем — всі ці фактори не дають вам спалювати весь обсяг отриманих за день калорій. Нутриціолог легко доведе це, проаналізувавши ваш щоденник харчування та вашу активність.

Вихід простий: починайте більше рухатись. Ідеальний варіант — регулярні заняття у спортзалі, пробіжки, йога тощо. Якщо немає часу або можливості, заведіть звичку добиратися до роботи пішки або проходити відстань хоча б 3-4 км щодня (наприклад, під час прогулянок з сім’єю).

Контролюйте порції

«Щоб скинути вагу, треба їсти менше», — наче й зрозуміле та цілком логічне правило, але його так важко дотримуватись! Та є кілька хитрощів, які допоможуть зменшити порції:

  • посуд меншого розміру. Створює візуальне враження «повної порції», що провокує насичення;
  • вміння вчасно зупинитись. Насправді відчуття насичення з’являється приблизно через 5-10 хвилин після їжі. Тому варто їсти не досита, а зупинятися, коли ще залишається легке відчуття голоду;
  • відмовитись від емоційного переїдання. Є багато способів боротьби зі стресом (наприклад, медитація), а от «заїдання» важкого емоційного стану — це не вихід;
  • не їсти перед сном і вночі. Нехай організм направляє ресурси на відновлення, а не на перетравлення нічних бутербродів.

поради нутриціолога про дієту

Пийте достатньо води

Правильна гідратація є важливою для здорового схуднення. Пийте достатню кількість води протягом дня. Вода допомагає очищувати організм від токсинів, покращує обмін речовин і зменшує апетит. Так що формула «хочеться їсти — попийте води» справді працює.

Важливо: замість солодкої газованки та магазинного соку вживайте очищену воду та натуральні соки домашнього приготування. Поцікавтеся у нутриціолога, які здорові, смачні та корисні напої можна приготувати: рецептів насправді дуже багато.

Контролюйте свої перекуси

У це складно повірити, але саме перекуси можуть бути основною причиною зайвої ваги. Тому уникайте нездорових варіантів, серед яких чіпси, печиво або різноманітні солодкі батончики. Замініть їх на здорові альтернативи: засушені фрукти та горіхи. Плануйте свої перекуси заздалегідь, щоб уникнути спонтанного споживання непотрібної кількості продуктів.

поради нутриціолога про схуднення

Спілкуйтесь з людьми, які вас мотивують і підтримують

Змінювати харчові звички, займатися спортом, споживати менше, безперечно, важко. Тому вам конче необхідна підтримка від сім’ї, друзів, колег. Знайдіть людей, які надихають вас на досягнення успіху. Відмічайте свої досягнення і нагороджуйте себе за успіхи, що стимулюватиме вас продовжувати шлях до бажаної фізичної форми.

Серед вашого оточення відсутні люди, здатні підтримати? Тоді вам допоможе нутриціолог: він даватиме поради, відстежуватиме ваші успіхи коригуватиме програму та зробить все, щоб ви швидше досягли бажаного.

«Здорове схуднення — це процес, який потребує часу, терпіння та зусиль. Сім кроків, розглянутих у цій статті, відображають ключові аспекти початку ефективного зниження ваги. Зробіть ці кроки частиною свого життя, і ви побачите позитивні зміни у своєму тілі та самопочутті. Пам’ятайте, що головна мета — це не швидке схуднення, а створення здорових звичок, які ви зможете підтримувати упродовж всього життя», — наголошує нутриціолог Ольга Степанова.

Поділитися в соціальних мережах

Рекомендовані статті

Приєднуйся до каналу аби не пропустити вихід нових корисних порад від мене