Фігура — це результат нашого способу життя та харчових уподобань. Звички, які ми формуємо щодня, можуть мати великий вплив на наше здоров’я та зовнішній вигляд. Якої про це думки наука нутриціологія? Експертка Ольга Степанова наводить ТОП-5 корисних звичок для красивої фігури, які можуть допомогти вам досягти мрії про ідеальний стан.
Яку фігуру можна назвати красивою?
Красива фігура з точки зору нутриціології — це не тільки естетичний ідеал, але і здоровий стан організму: коли показники маси тіла та параметрів відповідають оптимальним значенням з точки зору здоров’я.
Наприклад, занадто низька маса тіла може свідчити про недостатнє харчування або хворобливий стан, а занадто висока може бути наслідком проблем зі здоров’ям (або, навпаки, їх причиною). Оптимальна маса тіла залежить від багатьох факторів, таких як вік, стать, зріст, звички, рівень фізичної активності та інші.
Ще красива фігура з точки зору нутриціології — це так званий правильний склад тіла, що означає оптимальний відсоток жиру, м’язової тканини та інших складових. Цього можна досягти за допомогою правильного харчування та регулярної фізичної активності.
Нутриціологія — про секрети ідеальної фігури: 5 найголовніших порад
«Очевидно, що не існує «чарівної палички», яка в один момент допоможе зробити фігуру красивою. Ідеальна естетика та здоров’я — результат кропіткої праці. Але варто з чогось починати, і я пропоную ввести у ваше життя кілька дуже корисних повсякденних звичок», — радить Ольга Степанова.
Регулярна фізична активність
Це — одна з найважливіших звичок для здоров’я та красивої фігури. Вона допомагає підтримувати здорове серце, зменшує ризик розвитку хронічних захворювань та допомагає зберегти м’язову масу. Рекомендується займатися фізичними вправами щонайменше 30 хвилин на день. Це може бути будь-яка форма активності, яка вам подобається: біг, ходьба, їзда на велосипеді, плавання або йога.
Правильне харчування
Ще одна важлива звичка для красивої фігури, яку цінує наука нутриціологія. Рекомендується планувати раціон, включати до нього різноманітні продукти та обмежувати споживання жирів та цукру. Також варто споживати достатню кількість білків, овочів та фруктів. Щоб зберегти оптимальну вагу, треба обмежувати кількість їжі та використовувати менше жирних й вуглеводних продуктів.
Більше води
Вода — це один з найважливіших компонентів здорового харчування та красивої фігури. Рекомендується пити від 8 до 10 склянок води на день, щоб зберегти оптимальний рівень гідратації тіла. Вода допомагає зберігати тонус м’язів, знижує апетит та допомагає зберегти здорову шкіру.
Регулярний режим сну
Він ключовою звичкою для здоров’я та ідеальної фігури. Недостатня кількість сну може призвести до збільшення ваги, оскільки у такому стані зростає вироблення гормону голоду та знижується продукування гормону насиченості. Тож рекомендується спати від 7 до 9 годин на добу та стежити за регулярним розкладом сну.
Стрес-менеджмент
Робота над власним емоційним станом важлива для збереження здоров’я. Стрес може призвести до надмірного вживання їжі та збільшення ваги. Нутриціологія — це не лише їжа, але й загальне покращення стану. Тому Ольга Степанова як експертка радить займатися вправами для релаксації (наприклад, медитацією та йогою) або знаходити інші способи для зняття стресу: читати, слухати музику або займатися хобі.
«За допомогою цих п’яти звичок ви можете досягти красивої фігури та налагодити здоровий спосіб життя. Регулярна фізична активність, правильне харчування, достатня кількість води, регулярний режим сну та управління стресом — це базові повсякденні навички, які потрібно освоїти. Здоров’я — це не тільки фізичне поняття, але й психологічне. тому не забувайте про своє самопочуття та про здоровий відпочинок», — наголошує нутриціологиня.
Корисні звички для закріплення результату
Не варто зупинятися на досягнутому: треба вчитися жити здоровим життям, а це обов’язково дасть позитивний результат у вигляді ідеальної фігури (чи близького до цього значення показника). Ось декілька корисних порад для продовження:
- Не пересиджуйте. Довгі години сидіння або лежання можуть негативно впливати на вашу фігуру та здоров’я. Регулярно робіть перерви, розминайтеся, прогулюйтеся або займайтеся різними фізичними вправами.
- Не переїдайте ввечері. Останнє вживання їжі повинен бути не менше, як за 2-3 години до сну. Переїдання перед сном може призвести до збільшення ваги та зменшення якості сну.
- Переважно вживайте якісні продукти. Включайте до свого раціону якомога більше свіжих, натуральних продуктів. Уникайте швидкої їжі, готових страв, консервантів та інших штучних добавок.
«Нутриціологія як наука наголошує на важливості комплексної роботи над собою. Щоб ввести нові звички та покращити своє життя, треба небагато часу. А от позитивний результат за таких умов збережеться надовго», — впевнена Ольга Степанова.