...

ЗОЖ: як не загубитися у трендах та знайти свій шлях?

Завжди радує, коли людина приймає рішення розв’язати проблеми з харчуванням та позбутися шкідливих факторів, що її оточують. Як мінімум, ЗОЖ покращує стан здоров’я та самопочуття, дає додаткову енергію та захищає від багатьох ризиків.

Але дуже погано, коли людина починає зациклюватися на трендах та втрачати себе в погоні за досконалістю. Рухатися в напрямку ідеального стану — чудово. Проте концентруватися винятково на «ідеалі» — шлях в нікуди. Насправді, нас оточує стільки «шкідливих факторів», що оминути їх всі нереально. І якщо постійно жити в цьому усвідомленні та напрузі, то єдиний «результат», якого вдасться гарантовано досягти — це невроз.

ЗОЖ

Загроза всюди. І з цим варто змиритися

Уявімо образ мислення людини, яка зациклилася на ідеальності ЗОЖ: «Який сенс правильно харчуватися, здавати аналізи, пити БАДи, якщо я: купую воду у пластикових пляшках / запікаю курку у пакеті / живу в квартирі з ламінатом та ПВХ панелями…» (продовжувати список можна нескінченно).

Я не хочу, щоб ви прагнули зробити власне життя ідеальним за будь-яку ціну. Цьому є щонайменше одна причина: багато з вас, не маючи можливості виконувати всі рекомендації ЗОЖ, сприйматиме це як власну поразку. Навіщо вам нові приводи для травм? Я раджу дотримуватися наступної лінії поведінки:

Завжди оцінюйте кожну дію через призму вашого стану в цей час. Це стосується будь-чого: старту нової дієти, нутрицевтичної корекції, вибору нового посуду, тощо.

Більшість з нас живе у багатоквартирних будинках. Що нас оточує? ПВХ вікна, ламінат на підлозі, пластикова стеля, синтетичні штори, радіомагнітне опромінення… Тож визнаймо: від всіх оточуючих токсинів не позбавитись. Частина елементів чи пристроїв, що їх містить, робить наше життя більш комфортним – є даниною сучасного способу життя та професійного розвитку. Якщо ж концентруватися на кожній загрозі окремо, нічого хорошого це не дасть.

Тому: зберігаємо баланс. Вам потрібна енергія, тож потрібно навчитися правильно її поновлювати, розподіляти та витрачати.

ЗОЖ: як зрозуміти, що ви зробили максимум корисного для себе?

Завдання наступне: визначити, що ваші органи детоксикації можуть впоратися з тим навантаженням, яке ви їм даєте. Ось простий чек-лист, який дасть зрозуміти, що ви все робите правильно:

  • Ви прокидаєтеся вранці бадьорими.
  • У вас чиста шкіра без висипань.
  • Ваша сеча яскраво-жовтого кольору.
  • У вас відсутні набряки (або ж вони зникають протягом пів години після пробудження).
  • Після їжі ви не відчуваєте неприємних симптомів: відрижки, здуття, печії, болю.

Якщо відповідь на всі пункти – ТАК, то ви робите для себе достатньо і немає сенсу прискіпуватися до свого способу життя та харчування. Якщо ж НІ — потрібно працювати над пошуком витоків проблем та коригувати їх разом з кваліфікованим нутриціологом.

ЗОЖ

Власний досвід

Інколи, я використовую пергамент для запікання продуктів замість скляного посуду, що є значно більш здоровою, проте менш простою в побуті, альтернативою. Це не належить до моїх щоденних ритуалів, тож причин для паніки я не бачу. До того ж, особисто у мене відсутні генетичні захворювання та особливості здоров’я, що могли би бути протипоказаннями для таких дій.

Гадаю, ви зрозуміли хід моїх думок:

Раджу формувати персоналізований образ життя – не книжково-ідеальний ЗОЖ (бо це неможливо апріорі) –  а просто здоровий та комфортний саме для вас.

І пам’ятайте: якщо ви будете відслідковувати кожен свій крок та обмежувати кожну дію, то чи залишиться у вас час та натхнення на маленькі й великі радощі життя?

Поділитися в соціальних мережах

Рекомендовані статті

Приєднуйся до каналу аби не пропустити вихід нових корисних порад від мене