...

Як зайва кислота повільно вбиває здоров’я людей? Консультація нутриціолога. Частина 3

У попередніх статтях консультація нутриціолога дала зрозуміти читачам, що таке pH, чому важливий правильний рівень кислотності біологічних рідин та який показник є смертельним для організму. У останній частині лікар нутриціолог розповість про особливості харчування та способу життя для збереження ідеального pH і, відповідно, самопочуття.

консультація нутриціолога про pH організму

Харчування для нормального pH: що ми робимо правильно та неправильно?

Щоб не допустити закислення організму та підвищити рівень лугу, потрібно ввести до раціону продукти, у яких містяться калій, кальцій та магній. При чому це треба зробити ДО того, як організм у терміновому порядку почне забирати ці мінерали з усіх систем та тканин. На онлайн консультації нутриціолог порадить вживати більше зелені (щавель є виключенням), особливо акцентуючи на кінзі та кервелі. Проте конкретні рекомендації, звичайно, будуть надані лише після детального вивчення стану організму.

Чому треба «напирати» на луг? Невже він не настільки небезпечний? Річ у тому, що впоратися з надлишком лугу нам приблизно у 10 разів простіше. Тому так: не допустити закислення краще, ніж трохи перевищити залуження.

консультація нутриціолога про pH організму

Це забороняє і лікар, й нутриціолог: що не можна робити з їжею

Варто запам’ятати це назавжди:

будь-яка їжа рослинного походження після термічної обробки перетворюється на отруту та закислює організм людини!

Це ж саме стосується білків тваринного походження, адже вони й так не є природним джерелом харчування для людини, а після термічної обробки стають вдвічі небезпечнішими.

Особливо це стосується «фабричної» продукції. Наприклад, для збереження товарного вигляду ковбасних виробів виробники додають до них потужні канцерогени — нітрити. Саме вони «перебивають» запах трупного гниття. Ще у складі є глутамат натрію — небезпечна речовина, яка має «підсилювати смак» (хоча вчені вже не раз доводили, що вона не має такого впливу). Не кажучи вже про решту «хімії», без якої ковбаски просто неможливо буде їсти.

Як запевняє нутриціолог, ціна здоров’я — не лише у відмові від м’яса та ковбаси. Візьмемо, наприклад, хліб. Зерна перемололи в борошно, змішали з дріжджами (якщо хтось не знає — це одноклітинні гриби), поставили запікатися при 200 градусах Цельсія. Цього достатньо, щоб закислювати організм. До речі, макарони виготовляють так само, і дія в них така ж небезпечна.

Тушкування овочів? Смаження картоплі? Звичайно ж, це смачно! Проте у процесі приготування гинуть ферменти (а у минулій статті зазначали, наскільки вони важливі).

Тож і виходить, що всі звичні «смачні» продукти насправді є біологічним сміттям. Разом з короткочасним задоволенням, воно приносить нам закислення крові та шлунково-кишкового тракту. Це — ідеальні «умови» для розмноження вірусів, патогенних мікроорганізмів. Підвищення рівня закислення створює передумови для онкології.

Що робить у таких умовах організм? Веде щоденну титанічну боротьбу, забираючи мінерали з запасів та регулюючи pH. Результат цього — зниження імунітету, ламкість кісток, слабкість…

Перший принцип правильного харчування

На будь-якій онлайн консультації нутриціолог скаже: рослинна їжа у первозданному вигляді практично не підвищує рівень кислотності організму.

Так, трохи кислоти є у тих же фруктах — проте у рази менше, ніж в алкоголі, картоплі фрі, напівфабрикатах чи тістечках. Баланс після фруктів легко відновити, прополоскавши рот водою. З сосисками так не вийде.

Приклади лужних продуктів

До них належать всі спілі фрукти (за виключенням яблук, цитрусових, винограду), а також овочі, горіхи, злаки (пшениця, овес, гречка, жито). Найбільш лужні: зелень (у ній міститься дуже багато кальцію), огірки, капуста, авокадо, кабачки.

Приклади кислотних продуктів

Ця категорія включає:

  • птицю, м’ясо, рибу, кисломолочку;
  • компоти, джеми, варення, торти, шоколад та все, у складі чого є цукор;
  • пекарські вироби;
  • алкоголь та газовані напої (вони є найкислотнішими з pH 2.47-3.1), морс, какао та кава, чорний чай;
  • соуси, майонез, оцет (будь-який);
  • рослинні олії.

Фактори, які підвищують кислотність продуктів

Ціна консультації нутриціолога включає перегляд щоденника харчування. Будь-який досвідчений спеціаліст порадить скоротити продукти:

  • які пройшли термічну обробку (смаження, варіння звичайне й на парові, запікання);
  • з цукром, кислими елементами (соусами), консервантами (оцтом);
  • які призначені для довгого зберігання.

Висновок простий: ВСЕ, що обробила людина (зробила олію, посмажила, зварила…) — є джерелом підвищеної кислотності.

Наприклад, сира фруктова кислота навіть корисна та сприяє травленню. А от варто її приготувати, і вона перетворюється на отруту.

консультація нутриціолога про pH організму

Не їжею єдиною: що ще змінює наш рівень pH?

На індивідуальній консультації нутриціолог розбирає кожен фактор. Але загалом на pH організму впливають:

  • стреси та хвилювання (дуже актуальні для цього періоду історії нашої держави);
  • нестача свіжого повітря та погана екологія;
  • електромагнітне випромінювання від ПК, телефонів, мікрохвильовок та іншої побутової техніки;
  • гіподинамія.

Додати лугу: корисні поради для організму

Ці поради нутриціолога можуть бути «важкими» для великої кількості людей. Але варто обирати: здоров’я чи «марафон по лікарнях» після 40 років. Отже:

  • повністю відмовтеся від м’ясних та молочних виробів, випічки та солодощів, цукру, напівфабрикатів та всього, що пройшло перероблення або рафінування;
  • мінімізуйте вживання зернових (а ще краще — вживайте їх у пророщеному вигляді);
  • очистіть організм від токсинів та шлаків;
  • досягніть співвідношення у раціоні: 20% термічно обробленої їжі та 80% сирої рослинної. 

Перелік продуктів з підвищеним вмістом лугів

Ягоди, свіжі огірки та помідори, салат, морква, буряк, кавуни та дині, сушені абрикоси, сливи, білокачанна та цвітна капуста, різні перці, редька, вівсянка, цибуля, мигдаль, фініки, родзинки та ін.

Перелік продуктів з підвищеним вмістом кислоти

Сухий горох, готові та сушені боби, вершки, яйця, білий та чорний хліб, сир, соки з цукром, варення, солодкі напої, ячмінь та ін.

Поради нутриціолога при приготуванні їжі

Стандартні способи приготування зернових (крім проса та гречки), а також бобових підвищують кислотність крові. Але якщо їх замочити та проростити, вони набувають лужних властивостей. У такому вигляді їх можна вживати у салатах. До речі, попереднє замочування горіхів також підвищує їх корисні властивості.

Профілактика ацидозу: консультація нутриціолога та ТОП-5 порад

  1. Замочуйте за пів години до їди всі сирі горіхи та зерна.
  2. Замочуйте за пів години до варіння крупи, а після зливайте воду та варіть у свіжій.
  3. Замочуйте бобові на ніч. При варінні дайте їм покипіти хвилину, а після вимикайте, закривайте кришку та залиште на годину. Далі зливайте воду та варіть у свіжій.
  4. Як варіант: замочуйте на годину всі зернові та бобові, після просушіть та зберігайте у темному місці. Далі їх можна готувати одразу.
  5. Ведіть активний спосіб життя, намагайтеся до всіх складнощів ставитись позитивно.

Якщо вам потрібна допомога, запис на прийом доступний на сайті. Індивідуальна онлайн консультація нутриціолога допоможе з’ясувати причину проблем з самопочуттям та знайти шляхи розв’язання.

Поділитися в соціальних мережах

Рекомендовані статті

Приєднуйся до каналу аби не пропустити вихід нових корисних порад від мене