...

Секрет молодої та здорової шкіри — у бактеріях. Особливості харчування з нутриціологом та догляду

Мікробіом шкіри грає важливу роль у здоров’ї та зовнішньому вигляді шкіри людини. Він складається з різноманітних бактерій, грибів та вірусів, які живуть на поверхні шкіри. Збалансований мікробіом захищає шкіру від шкідливих мікроорганізмів, регулює водний баланс та впливає на імунну відповідь. Дослідження показують, що порушення балансу мікробіому може спричинити різноманітні захворювання шкіри: у тому числі екзему, акне та псоріаз. Нутриціолог Ольга Степанова розповість детальніше про мікробіом та особливості його правильного регулювання. Також ви дізнаєтеся про правильне харчування з нутриціологом та секрети догляду.

харчування з нутриціологом: секрети краси

Як бактерії впливають на шкіру?

Мікробіом — це комплекс мікроорганізмів, який зазвичай населяє нашу шкіру і виконує різні функції, включаючи захист від інфекцій, утримання поверхні здоровою та зменшення запалення.

Один з ключових способів, яким мікробіом підтримує здоров’я шкіри, полягає у виробництві поживних речовин: вітамінів та амінокислот, які можуть мати корисний вплив на тканини. Наприклад, деякі мікроорганізми можуть виробляти ніацинамід, який допомагає зменшити запалення та покращити бар’єрну функцію.

Однак варто зауважити, що не всі поживні речовини, які корисні для шкіри, виробляються мікробіомом. Наприклад, антиоксиданти (вітаміни С та Е), які допомагають захистити шкіру від вільних радикалів, не виробляються мікробіомом, але можуть бути отримані через раціональне харчування або додаткові джерела.

«Також важливо зазначити, що стан мікробіому шкіри може впливати на те, наскільки добре поживні речовини, отримані з харчування або додаткових засобів догляду за шкірою, засвоюються і використовуються шкірою. Тому важливо не просто споживати поживні речовини, а дбайливо доглядати мікробіом шкіри», — зазначає нутриціологиня.

харчування з нутриціологом: що приховується всередині нас?

Догляд за мікробіомом шкіри: 10 кроків до здоров’я

Ольга Степанова сформувала для читачів комплекс методів, які допоможуть у підтримці здорового збалансованого мікробіому:

  1. Обирайте правильні засоби догляду за шкірою. Деякі звичайні інгредієнти: сульфати, спирт та антибактеріальні засоби, можуть впливати на мікробіом шкіри. Вибирайте засоби, які не містять цих інгредієнтів, і мають оптимальний pH-баланс, що підтримує здоровий мікробіом.
  2. Уникайте частого миття. Занадто часте миття може знищувати мікробіом шкіри. Для більшості людей достатньо мити обличчя та тіло раз на день, якщо на це немає особливої потреби. Звичайно, це не стосується літнього періоду та неактуально для людей, які проживають у потенційно забруднених середовищах.
  3. Використовуйте пробіотики для шкіри. Деякі засоби догляду містять пробіотики, які допомагають зберегти здоровий мікробіом. Ви можете використовувати креми, маски та інші засоби, попередньо порадившись з нутриціологом або досвідченим косметологом.
  4. Налаштуйте раціональне харчування з нутриціологом. Це допоможе підтримати здоровий мікробіом. Варто споживати багато фруктів та овочів, повноцінні білки, здорові жири та обмежувати споживання цукру й продуктів з великою кількістю насичених жирів.
  5. Стежте за своїм здоров’ям. Деякі медичні стани та ліки можуть впливати на мікробіом шкіри. Якщо ви маєте якісь проблеми або вживаєте засоби, обговоріть це зі своїм лікарем, щоб дізнатися, як вони можуть впливати на мікробіом вашої шкіри.
  6. Зменшіть причини стресу. Цей стан може впливати на здоров’я мікробіому шкіри. Застосування технік зняття стресу (йоги, медитації, глибокого дихання) або просто спокійна прогулянка допоможуть зменшити стрес та підтримати здоров’я.
  7. Не пересушуйте шкіру. У такому стані вона може стати більш вразливою до впливу шкідливих бактерій та інших факторів. Використовуйте засоби догляду за шкірою, які підтримують здорову рівновагу вологи.
  8. Використовуйте засоби догляду за шкірою з натуральними компонентами. Це олія з насіння чорного кмину, інулін, фруктові кислоти, зелений чай та інші.
  9. Обережно користуйтеся антибіотиками. Вони можуть вбивати корисні бактерії разом зі шкідливими. Якщо вам потрібно вживати антибіотики, проконсультуйтеся з лікарем про те, як можна зберегти мікробіом.
  10. Використовуйте натуральні засоби: мед, алое, оливкову олію, які у вигляді компонентів косметики чи окремих продуктів можуть допомогти зберегти здоровий мікробіом шкіри. Вони мають антибактеріальні властивості та підтримують оптимальний рівень вологи.

харчування з нутриціологом: що їсти, щоб не було проблем зі шкірою?

Збереження мікробіому шкіри: правильне харчування з нутриціологом

Нутриціолог Ольга Степанова зазначає: здоровий мікробіом шкіри може бути забезпечений здоровим харчуванням, яке містить достатню кількість мікронутрієнтів, що необхідні для росту та розвитку корисних мікроорганізмів на шкірі.

Вітаміни (зокрема D, А, С, Е), група вітамінів В, а також мінерали кальцій, цинк, магній, залізо та інші, грають важливу роль у підтримці здоров’я шкіри. Також, пребіотики та пробіотики, які містяться в харчових продуктах, допомагають підтримувати здоровий мікробіом шкіри.

«Харчування з нутриціологом повинне містити достатню кількість овочів, фруктів, злаків та білків, а також здорових жирів. Наприклад, Омега-3 жирні кислоти, які містяться в рибі та оливковій олії, сприяють зниженню шкірних запалень. Конкретні поради щодо догляду та харчування досвідчений нутриціолог надає індивідуально, оцінивши стан людини, її життєві звички та наявні проблеми», — коментує Ольга Степанова.

харчування з нутриціологом: Ольга Степанова ділиться секретами

Поділитися в соціальних мережах

Рекомендовані статті

Приєднуйся до каналу аби не пропустити вихід нових корисних порад від мене