...

Целюліт: що це за «звір» та як з ним боротися? Меню нутриціолога та інші поради

Ліподистрофія, «сирна шкірка», «синдром апельсинової шкірки» — у целюліту багато назв, і їх неприємне звучання якнайкраще підкреслює гостроту проблеми. Він не викликає негативних відчуттів, не запалюється та не заважає, проте значно порушує естетичний вигляд шкіри. Експертка Ольга Степанова розповідає про причини целюліту та надає декілька порад для боротьби з цим проявом: зокрема, меню нутриціолога, варіанти догляду та щоденної активності.

Меню нутриціолога для боротьби з целюлітом

Що таке целюліт та чи безпечний він?

Целюліт (англ. cellulite) — це зміна в структурі шкіри, яка характеризується виникненням видимих горбочків і ямочок на поверхні (зазвичай на боках, стегнах, животі та сідницях).

Целюліт виникає, коли жирові клітини в тканинах під шкірою збільшуються, а також коли змінюється структура тканини. Це може статися через різні причини, такі як гормональні зміни, нездоровий спосіб життя, нестача руху, неправильне харчування, генетичні фактори та інші.

Історія вивчення целюліту є досить складною, оскільки цей термін вживають у суспільстві лише декілька останніх десятиліть. Однак, відомо, що вже в середині XX століття його вже згадували в наукових публікаціях.

У 1920-х роках целюліт описували як абсолютно нову і невідому проблему, а 30-х медики пропонували різні методи лікування, включаючи вакуумний масаж та різні креми.

Протягом наступних десятиліть було проведено багато досліджень для вивчення причин виникнення целюліту та розробки методів лікування й профілактики. Сьогодні целюліт є досить поширеним проявом, який турбує багатьох людей. Він не є небезпечним для здоров’я, проте може призводити до наступних проблем:

  • виникнення видимих горбочків і ямочок на поверхні шкіри може спричиняти естетичний дискомфорт і призводити до незадоволення своїм зовнішнім виглядом;
  • внаслідок естетичних проблем, пов’язаних з целюлітом, можуть знизитися самооцінка та погіршитися на психологічний стан;
  • вищеназвані фактори можуть запустити «ланцюгову реакцію», яка негативно відобразиться на всьому організмі;
  • у важких випадках целюліт може призводити до обмеження рухливості та болю в тканинах, де він знаходиться.
  • целюліт може бути пов’язаний зі зниженням рівня кровообігу та забезпеченням киснем тканин, що може спричиняти загрозу розвитку інших захворювань.

На жаль, целюліт не є тимчасовою проблемою. Збільшена кількість жирових клітин, які знаходяться між шаром шкіри та м’язами, не може «розтанути» сама по собі. З цим доведеться боротися.

«Найчастіше целюліт турбує жінок», — зазначає нутриціолог. — «До 90% з них спостерігають виражені ознаки целюліту у певні періоди життя. У чоловіків проблема проявляється значно рідше, адже колагенові волокна в їх шкірі перехрещуються, що робить тканину щільнішою».

Меню нутриціолога для боротьби з целюлітом

Причини целюліту: вікові зміни чи сигнал SOS від організму?

Целюліт — це стан, за якого жирові клітини, що знаходяться під шкірою, починають розширюватися, а колагенові волокна, що оточують їх, стають менш пружними. Разом це призводить до «вибухів» жирових клітин та вивільнення їх вмісту в навколишні тканини. Ось деякі з основних причин целюліту:

  • генетичні фактори. Генетика може відігравати важливу роль у розвитку проблеми, оскільки наявність певних генів може впливати на структуру тканин, включаючи колагенові волокна;
  • харчування. Неправильний раціон може стимулювати розвиток целюліту, оскільки перевищення калорій, вживання великої кількості жирів та цукру сприяють надмірному накопиченню жирових клітин;
  • рівень гормонів. Збільшення рівня естрогену, підвищення інсуліну, порушення балансу гормонів щитовидної залози можуть дати старт розвитку целюліту;
  • погані звички: паління, вживання алкоголю та надмірне споживання кави погіршують кровообіг та обмін речовин, що може призвести до целюліту.

Серед інших причин, які можуть стати прямими чи опосередкованими каталізаторами: гормональні зміни в організмі, вагітність, повільний метаболізм, малорухливий спосіб життя, зневоднення.

Меню нутриціолога для боротьби з целюлітом

Методи розв’язання проблеми: поради нутриціолога

«Попри популярність багатьох засобів, на жаль, не існує універсального засобу для лікування целюліту. Але комплексний вплив допоможе зменшити видимі прояви, а з часом — повністю розв’язати проблему», — зазначає нутриціолог Ольга Степанова.

Суха чистка

Це одна з технік, яка активізує лімфо- та кровотік, сприяє видаленню відмерлих клітин, активізує ріст нових, покращує обмін речовин та допомагає виводити токсини. Для цього знадобиться щітка для тіла з натуральним ворсом або рослинна люфа. Розтирати треба все тіло, крім молочних залоз, а також ділянок під колінами та пахвами. Найкраще це робити перед душем, щодня протягом п’яти хвилин. Починати знизу та акуратно підніматися, виконуючи кругові рухи.

Тренування

Нутриціолог радить обов’язкову фізичну активність. Найкраще підійдуть тренування, у яких силові вправи поєднані з анаеробними. Найбільше уваги варто приділити саме проблемним ділянкам. 

Меню нутриціолога та зміна способу життя

Здорове харчування як мінімум потрібне для підтримки нормальної ваги та профілактики нових проблем. Меню нутриціолога просте: варто зменшити споживання солодких та оброблених продуктів, адже вони сприяють накопиченню жиру та токсинів. Більше уваги треба приділяти овочам, зелені, фруктам. Вони мають бути в основі страв та перекусів.

Використання антицелюлітних препаратів

Це можуть бути засоби для місцевого впливу (креми). Більшість з них має в основі кофеїн. У нього просте завдання: активувати кровотік навколо проблемної ділянки та сприяти виведенню зайвої вологи.

Також є антицелюлітні засоби з ретинолом: вони призводять до потовщення зовнішнього шару шкіри, проте результат стане помітним приблизно через пів року щоденного використання, а шкіра за цей час стає дуже чутливою.

«Найкращий варіант боротьби з целюлітом — створення індивідуальної комплексної програми», — вважає нутриціолог — «Саме тому варто звернутись до спеціаліста і, користуючись персональними експертними порадами, наближатись до розв’язання проблеми. Це буде важкий шлях, проте результат того вартий».

 

Поділитися в соціальних мережах

Рекомендовані статті

Приєднуйся до каналу аби не пропустити вихід нових корисних порад від мене