...

Чоловіче здоров’я: як завжди бути «у формі»? Поради нутриціолога у Києві

Згідно з даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), більшість чоловіків віком від 40-50 років скаржаться на проблеми з потенцією. Звісно, вікові зміни відіграють свою роль. Проте це не означає, що такий стан нормальний. Дотримання здорового способу життя та правильне харчування допоможуть підтримувати чоловіче здоров’я довгі роки. Нутриціолог в Києві Ольга Степанова розповідає, що для цього треба зробити.

Нутриціолог у Києві дає поради про збереження чоловічої потенції

Куди зникає «чоловіча сила»?

Проблеми з потенцією можуть бути викликані різними факторами. Ось деякі з найбільш поширених:

  • вікові зміни. Потенція зазвичай зменшується з віком, коли падає рівень тестостерону в організмі. Також з роками знижується еластичність судин, через що порушується нормальне кровопостачання до пеніса;
  • хронічні захворювання. Діабет, артеріальна гіпертензія та серцево-судинні хвороби можуть впливати на ерекцію, оскільки через них погіршується кровообіг та виникають проблеми у роботі нервової системи;
  • постійний стресовий стан. Він може призвести до психологічних проблем (тривожності, депресії) та до тимчасової відсутності ерекції;
  • страхи та комплекси. Певні події в особистому житті можуть вплинути на якість сексуальних стосунків, навіть якщо стан здоров’я чоловіка відмінний;
  • нездорове життя. Недостатня фізична активність, вживання алкоголю та паління сильно й помітно впливають на «чоловічу силу» навіть у молодому віці.

Нутриціолог у Києві дає поради про збереження чоловічої потенції

Як бути «гігантом» не лише на словах: рекомендації нутриціолога в Києві

Ольга Степанова зазначає: для збереження потенції на довгі роки треба якісно змінити життя. Ця «революція» для організму має включати три складові: правильне харчування, зміну звичок та захист від негативних зовнішніх впливів.

Нутриціолог радить чотири кроки, з яких треба почати якісну профілактику заради покращення «чоловічого здоров’я»:

  1. Харчування з багатим вмістом поживних речовин. Дієта має містити достатню кількість білків, вітамінів та мінералів, які допомагають підтримувати здоров’я статевої системи. Овочі, фрукти, цільнозернові продукти, риба та м’ясо нежирних порід — основа здорового меню.
  2. Контроль за вагою та фізична активність. Заняття спортом не менше, ніж 30 хвилин на день, сприяє підтримці нормальної ваги, зниженню рівня холестерину та кров’яного тиску, а також поліпшенню кровообігу.
  3. Обмеження споживання алкоголю та відмова від тютюну. Тут без коментарів, всім відомі наслідки впливу цих чинників на організм.
  4. Контроль за рівнем стресу. Фактори, які часто викликають стрес,  можуть призвести до зниження рівня тестостерону та погіршення потенції. Рекомендується використовувати техніки зниження стресу (такі як йога, медитація) та уникати людей чи ситуацій, які викликають негативну реакцію.

Нутриціолог у Києві дає поради про збереження чоловічої потенції

Що треба їсти для підвищення потенції?

«Збереження та покращення еректильної функції — це процес, який залежить від багатьох чинників. Однак, здоровий спосіб життя та здорове харчування мають найбільше значення», — вважає нутриціолог у Києві Ольга Степанова.. 

Вона радить споживати продукти, які містять у складі:

  • антиоксиданти, що допомагають захистити клітини від шкідливих впливів вільних радикалів та підтримують здоров’я судин. Харчові джерела антиоксидантів включають ягоди, чорний шоколад, горіхи, зелений чай, томати та часник;
  • нітрати, які підвищують рівень оксиду азоту в організмі для підтримки здоров’я судин та поліпшення потенції. Вони є у спаржі, броколі та редисці, а також в грушах та яблуках;
  • цинк, який підтримує нормальний рівень тестостерону та сприяє росту тканин. Харчові джерела цинку — морепродукти, м’ясо, насіння та горіхи.

Нутриціолог у Києві дає поради про збереження чоловічої потенції

Більше чи краще?

Щоб підтримувати чоловіче здоров’я, треба регулярно займатися сексом. Оптимальна кількість статевих актів для чоловіків може змінюватися залежно від віку та інших факторів. В офіційній медицині відсутні поради щодо «правильної частоти» статевих актів для чоловіків у різному віці, оскільки кожен організм є унікальним. Проте дослідження показують, що регулярна статева активність може покращувати здоров’я чоловіка та сприяти збереженню потенції.

«Важливо звернути увагу на якість статевого життя, а не лише на його кількість. Підвищити якість можна шляхом налагодження правильного способу життя, регулярної фізичної активності, якісного харчування та підтримки позитивного емоційного стану», — вважає нутриціолог у Києві Ольга Степанова.

Важливе значення мають регулярні медичні огляди, які допоможуть виявити та вчасно розв’язати проблеми зі здоров’ям, що впливають на потенцію. Краще проводити медогляди щорічно або ж частіше, залежно від віку та інших факторів ризику. А якщо треба допомога з налагодженням правильного образу життя, з цим допоможе нутриціолог у Києві. Всі консультації — анонімні.

Поділитися в соціальних мережах

Рекомендовані статті

Приєднуйся до каналу аби не пропустити вихід нових корисних порад від мене